II FESTIWAL KINA POLSKIEGO

05 - 09.10.2011

II FESTIWAL KINA POLSKIEGO
5-9.10.2011
Cine Estudio

Círculo de Bellas Artes
C/ Alcalá 42

Madryt

( wejście od ulicy Margués de Casa Riera, 2)

www.cinepolaco.es

Pobierz program (w jęz. hiszpańskim)

Po sukcesie w roku 2010, w październiku 2011 po raz kolejny organizowany jest II Festiwal  Polskiego Kina, w czasie którego będzie można zobaczyć kolejne produkcje polskiej kinematografii.

Podczas Gali Inauguracyjnej II Festiwalu, która będzie miała miejsce 5 października, odbędzie się pokaz najnowszego filmu w reżyserii Jerzego Skolimowskiego; Essential Killing. W ramach Festiwalu przewidziane są specjalne pokazy tematyczne: Fantastyczne popołudnie zadedykowane  Stanisławowi Lemowi, autorowi książek science - fiction. Z tej okazji zostanie pokazanych 5 filmów bazujących na prozie tego wybitnego pisarza: Profesor Zazul, Przyjaciel, Przekładaniec, Milcząca gwiazda oraz Test pilota Pirxa.

W programie festiwalu znalazły się również filmy dokumentalne z cyklu Przewodnik do Polaków, przedstawiające codzienne życie Polaków w epoce socjalizmu oraz ukazujące w sposób w jaki społeczeństwo  walczyło o wolność w tych sferach życia codziennego które dzisiaj trudno sobie wyobrazić.

Filmy wybrane na tegoroczną edycję Festiwalu zostaną pokazane w oryginalnej wersji językowej, z hiszpańskimi napisami.


plakat_festiwal

Program


środa 5

17:00 DOLINA ISSY (El valle del Issa)
Reżyseria: Tadeusz Konwicki, Polska 1982, 102 min.
35 mm
20:00  INAUGURACJA FESTIWALU


ESSENTIAL KILLING
Reżyseria: Jerzy Skolimowski, Polska, Norwegia, Węgry, Irlandia, 2010, 83 min.
35 mm

czwartek 6

17:00 MÓJ NIKIFOR (Mi Nikifor)
Reżyseria: Krzysztof Krauze, Polska 2004, 96 min.
35 mm

PRZEWODNIK DO POLAKÓW - GUIA SOBRE LOS POLACOS
19:00 ZABAWKI (Juguetes)
Reżyseria: Andrzej Wolski,  Polska 2011, 52 min.

20:30 POLITICAL DRESS  
Reżyseria: Judyta Fibiger Polska 2011, 63  min.

22:00 BEATS OF FREEDOM - ZEW WOLNOŚCI (Latidos de Libertad)
Reżyseria: W. Słota, L. Gnoiński, Polska 2010, 73 min.


piątek 7

17:00 MAGICZNE DRZEWO (El árbol mágico)
Reżyseria: Andrzej Maleszka, Polska 2008, 83 min.
35 mm
19:30 RÓŻYCZKA (Rosita)
Reżyseria: Jan Kidawa Błoński, Polska 2010, 118 min.
35 mm
22:00 GALERIANKI (Mall Girls)
Reżyseria: Katarzyna Rosłaniec, Polska 2009, 70 min.
35mm

sobota 8


FANTASTYCZNE POPOŁUDNIE
16.oo PROFESOR ZAZUL  (Profesor Zazul)
           Reżyseria: Marek Nowicki, Polska 1965, 25 min.
PRZYJACIEL (Amigo)
           Reżyseria: Marek Nowicki, Polska 1965, 18 min.
PRZEKŁADANIEC (Milhojas)
           Reżyseria: A. Wajda, Polska 1968, 35 min.    

18:00 MILCZĄCA GWIAZDA (Estrella Silenciosa)
            Reżyseria: Kurt Maetzig, Polska, NRD 1959, 89 min,
            35 mm
20:00 MATKA TERESA OD KOTÓW (Madre Teresa De Los Gatos)
Reżyseria: Paweł Sala, Polska 2010, 95 min,
35mm
22:00 ESSENTIAL KILLING
Reżyseria: Jerzy Skolimowski, Polska, Norwegia, Węgry, Irlandia, 2010, 83 min,


niedziela 9

17:00 MAGICZNE DRZEWO (El árbol mágico)
Reżyseria: Andrzej Maleszka, Polska 2008, 83 min,
35 mm
19.30 FANTASTYCZNE POPOŁUDNIE, www.lem2011.com
TEST PILOTA PRIXA (El test del piloto Prix)
Reżyseria: Marek Piestrak, Polska, URSS 1978, 96 mm,
35 mm
22.00 CHRZEST (El Bautismo)
Reżyseria: Marcin Wrona,  Polska 2010, 86 min,
35 mm

Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona.