EUROPEAN ASIAN EXPRESS SE-MA-FOR 2011

28 - 30.10.2011
SE-MA-FOR European/Asian Express 2011:

Se-ma-for European/Asian Express 2011 ma na celu przede wszystkim edukację kulturalną oraz promocję polskiej kultury i sztuki. Ale nie tylko - za sprawą przeglądu SE-MA-FOR FILM FESTIVAL ON TOUR 2011 wspieranie młodych utalentowanych twórców z całego świata, których filmy brały udział w wielkim święcie animacji lalkowej, jakim był Festiwal Se-ma-for’a 2010. Pokaże tym samym, że nie jesteśmy „ślepi” na to, co godne uwagi w Europie i na świecie.

PIĄTEK 28.10.2011
SE-MA-FOR MISTRZÓW I (62’)
Przegląd animowanych arcydzieł zrealizowanych w studiu Se-ma-for przez twórców, którzy na zawsze zapisali się na kartach historii filmu animowanego.

18:00-19:30     ZA KRÓLA KRAKUSA/Durante el reinado de Krakus (1947), Zenon Wasilewski;  14’
FOTEL/El sillón (1963), Daniel Szczechura;  5’30”
KOTY I KOCIAKI/Gatos y gatitos (1964), Tadeusz Wilkosz;  10’
KWARTECIK/El cuartetillo (1965), Edward Sturlis; 7’
SCHODY/La escalera (1968), Stefan Schabenbeck; 7’
TANGO/Tango (1980), Zbigniew Rybczyński;  8’
WOLNOŚĆ NOGI/Libertad de la pierna (1980), Piotr Dumała;  10’

20:00-21:45     WLADYSLAW STAREWICZ (1882-1965) Pionero en animación de muñecos.
TRESER ŻUKÓW/Amaestrador de insectos (Polonia/Lituania 2008, 53’)

“STAREWICZ / SzaZa / POLANSKI” – przegląd najstarszych filmów Władysława Starewicza z muzyka na żywo w wykonaniu zespołu SzaZa.


SOBOTA  29.10.2011

SE-MA-FOR , PORANEK FILMOWY DLA DZIECI: KULTOWE DOBRANOCKI (71’)

11:00-12:30     MIŚ USZATEK/Osito Uszatek „FARBY - Las pinturas” (1977)
ZACZAROWANY OŁÓWEK/El lápiz mágico „KATASTROFA W GÓRACH – Catástrofe en las montañas” (1965)
MAŁY PINGWIN PIK-POK/Pequeño pingüino Pik-Pok  „PRZYGODA Z WIELORYBEM - Aventura con la ballena” (1989)
PRZYGODY KOTA FILEMONA/Aventuras de Filemón el gato „NAJWIERNIEJSZY TOWARZYSZ - El amigo más fiel”(1980)
KOLOROWY ŚWIAT PACYKA/El mundo de colores del Pacyk „LEW W KWIATKI – El león de flores” (1982)
PRZYGÓD KILKA WRÓBLA ĆWIRKA/Las aventuras del Ćwirek el gorrión  „DARMOZJADY - Gorristas” (1987)
OPOWIADANIA MUMINKÓW/Cuentos de los Moomin „COCKTAIL PARTY” (1982).
10:00-14:00    WARSZTATY ANIMACJI
Karol Szymanowsky – improwizacje wizualne
Warsztaty  SE-MA-FOR
14:00-16:00    PRZERWA


SE-MA-FOR MISTRZÓW II (62’)

16:30-18:00    CYRK/El circo (1954), Włodzimierz Haupe; 14’
IGRASZKI/Los juegos (1962), Kazimierz Urbański; 7’
NIE DRAŻNIĆ LWA/No irritar al león(1960), Tadeusz Wilkosz; 10’30”
WSZYSTKO JEST LICZBĄ/Todo es un número (1966), Stefan Schabenbeck; 7’
WOREK/El saco (1967), Tadeusz Wilkosz; 9’
HOBBY/Afición (1968), Daniel Szczechura; 7’
DIM.(1992), Marek Skrobecki; 10’
CZARNY KAPTUREK/Caperucita Roja (1983), Piotr Dumała; 5’
FANTASTYCZNY SKLEP Z KWIATAMI/Una tienda fantástica de flores (2001), Paweł Partyka; 15’
PODRÓŻ/El viaje (1970), Daniel Szczechura;  6’

MŁODY SE-MA-FOR (94’)
Przegląd filmów młodych twórców .
18:30 - 20:30     CARACAS/Caracas (2006), Anna Błaszczyk;  10’
MIASTO PŁYNIE/La ciudad navega (2008), Balbina Bruszewska;  17’
ZUZANNA (2010), Daria Kopiec;  17’
POWRÓT/La vuelta (2008), Anna Błaszczyk; 8’
DOBRO, PIĘKNO I PRAWDA/Bien, belleza y verdad (2011), Balbina Bruszewska; 8’
DWA KROKI ZA…/Dos pasos detrás de… (2010), Paulina Majda;  8’
SPONGE (2011), Kasia Nalewajka & Paulina Szewczyk; 5’
NIEDZIELA 30.10.2011

SE-MA-FOR  PORANEK FILMOWY DLA DZIECI (71’)
SE-MA-FOREK KLASYCZNIE.
11:00-12:30     FANTASTYCZNY SKLEP Z KWIATAMI/Una tienda fantástica de flores (2001), Paweł Partyka; 15’
CYRK/El circo (1954), Włodzimierz Haupe; 14’
PYZA (1959), Lucjan Dembiński; 10’
MALUCH/El crío (1965), Lucjan Dembiński; 8’
KUNDELEK/Un perrito cellejero (1969), Lidia Hornicka; 6’
SMOK BARNABA/Barnaba el dragón (1977), Tadeusz Wilkosz; 10’
POWRÓT/La vuelta (2008), Anna Błaszczyk; 8’
10:00-14:00     WARSZTATY ANIMACJI (Grupa 1)
NIE POTRZEBA NAM INNYCH ŚWIATÓW. POTRZEBA NAM LUSTER.
WARSZTATY PIKSELACJI

15:00-16:00    PRZERWA
16:00-20:00    WARSZTATY ANIMACJI (Grupa 2)
NIE POTRZEBA NAM INNYCH ŚWIATÓW. POTRZEBA NAM LUSTER.
WARSZTATY PIKSELACJI

SE-MA-FOR EKSPERYMENTALNIE (79’)
16:30-18:00     PLAŻA/Playa (1964), Edward Sturlis; 8’
NOWA KSIĄŻKA/Un libro nuevo (1975), Zbigniew Rybczyński; 10’
PORTRET/El retrato (1977), Stanisław Lenartowicz; 7’30”
OJ! NIE MOGĘ SIĘ ZATRZYMAĆ!/¡Ay! ¡No puedo detenerme! (1975), Zbigniew Rybczyński; 10’
MARTWY CIEŃ/Una sombra muerta (1980), Andrzej Klimowski; 10
LINIA/La línea (1981), Grzegorz Rogala; 7’
ZUPA/La sopa (1974), Zbigniew Rybczyński; 8’
BLOK/El bloque (1982), Hieronim Neumann; 8‘40”
PIERWSZY FILM/La primera película (1981), Józef Piwkowski; 9’

SE-MA-FOR MISTRZÓW III (75’)
18:30 –20:00    ICHTHYS (2005), Marek Skrobecki; 16’
PIOTRUŚ I WILK/Pedro y el lobo (2006), Suzie Templeton;  30’
MASKA/Máscara (2010), Quay Brothers;  23’
DANNY BOY (2010), Marek Skrobecki; 10’
Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona. Liczy się kolejność przybycia na zajęcia.
INRORMACJA : www.esdip.com